Robótki ręczne szydełkiem, na drutach, igłą i inne ...- blog założony 19 kwietnia 2008 r.

Wpisy z tagiem: serwetki

poniedziałek, 09 września 2013
Duża serwetka brugijka

 

 

Koronki z brugii

 

Tym razem wybrałam sobie wzór bardziej ambitny. Trochę się przeliczyłam ze swoimi możliwościami. Od tych zakrętasów aż w głowie mi się zakręciło, a wykończenia w postaci wrabianych kwiatuszków i pajączków też nie były łatwe.

 No ale skończyłam. Wyprana i wykrochmalona wyszła tak:

 

Koronki z brugii

 

 Serwetka wyszła dość duża: 75 x 43 cm.

 

Koronki z brugii

 

***

 


poniedziałek, 26 sierpnia 2013
Jeszcze jedna serwetka

 

Nadal próbuję swoich sił w tworzeniu serwetek brugijskich. Tym razem zrobiłam serwetkę z cieńszego kordonka: Muza 20. Specjalnie kupiłam go do tej serwetki, żeby wyszła delikatniejsza. Okazała się trudniejsza w wykonaniu niż ta z poprzedniego postu.


 

Koronki z Brugii

 

 

Koronki z Brugii

 

Serwetki brugijskie są dla mnie również pewnego rodzaju rozrywką umysłową, jak rebusy czy szarady. Nieźle trzeba się nagłowić żeby nie pogubić się w tych zakrętasach. Każdy łuczek czy przęsełko trzeba wcześniej przemyśleć żeby się wszystko zgadzało. Ale warto się potrudzić. Lubię poznawać coś nowego.

 

***


niedziela, 18 sierpnia 2013
Trochę większa serwetka

 

Trochę sprawniej robi mi się już koronki brugijskie, dlatego postanowiłam zrobić większą serwetkę. Miała mieć jeszcze kilka rzędów, ale brakło mi kordonka więc uznałam że taka też może być. Tym razem robiło mi się dużo łatwiej i przyjemniej, bez pomyłek i prucia.

 

 Koronki z Brugii

 

 

Koronki z Brugii

 

 

Dziękuję Ani (szmaragd2) za podrzucenie mnóstwa schematów na koronki brugijskie. Jest z czego wybierać. Na pewno coś sobie wybiorę, oczywiście na miarę swoich umiejętności.

 

***


czwartek, 15 sierpnia 2013
Kolejne próby

 

Koronki brugijskie nie dają mi spokoju. Wymęczyłam teraz dwa  serduszka tą techniką. Nie było wcale łatwo. Dołączę je do mojej kolekcji serduszek zrobionych różnymi technikami. Robiłam już serduszka szydełkowe, frywolitkowe, makramowe, koralikowe, krzyżykowe, małe, duże, pojedyncze i w serwetkach lub biżuterii. Można zobaczyć je w tagach na moim blogu. 

 

 Koronka brugijska

 

 

Koronki brugijskie

 

 

Koronki z Brugii

 

 

Koronki z brugii

 

 

Myślę, że nie będzie to moja ostatnia praca taką techniką, chociaż przy serduszku chwilami brakowało mi cierpliwości. Szukam teraz schematu trochę większej ale łatwej serwetki. 

 

***


wtorek, 13 sierpnia 2013
Koronki z Burgii

 

Są to koronki szydełkowe stanowiące imitację klockowej koronki, pochodzącej z miasta Burgii w Belgii. Technika polega na wykonaniu osobnych pasów, które łączone ze sobą tworzą różnorodne wzory.

Od dawna korciło mnie żeby spróbować coś takiego zrobić. No i dzisiaj zrobiłam pierwszą serwetkę tą techniką:

 

 

Koronki z Burgii

 

 

Koronki z Burgii

 

Na pozór wydaje się to nie takie trudne, a jednak zrobienie jej sprawiło mi trochę kłopotu.  Ale "pierwsze koty za płoty!". Na razie na próbę zrobiłam swoją serwetkę z dość grubego kordonka. Myślę że ładniejsza byłaby z cieńszego kordonka.

 Muszę przyznać że wciągnęły mnie te koronki. Jak ochłonę to chyba wrócę jeszcze do nich. Mam jeszcze schemat na motyla i serduszko, ale są znacznie trudniejsze do wykonania.

 

***


środa, 18 stycznia 2012
Małe serweteczki

 

Dość dawno nie robiłam serwetek. Mam ich dość dużo różnego rodzaju. Dużo wzorów serwetek czeka tez w kolejce do wykonania. Tym razem wybrałam trzy niewielkie serweteczki o ciekawym według mnie wzorze.

 

DSCN6642500ZW

 

Robótki szydełkowe

 

 Robótki szydełkowe

 

***

Tagi: serwetki
10:40, wiki45a
Link Komentarze (17) »
niedziela, 05 czerwca 2011
Tulipanki Joli

 

Kiedy zobaczyłam serweteczki-tulipanki na blogu Joli  http://jolad6.blogspot.com/search/label/serwety , wiedziałam że muszę sobie takie zrobić.

Za zgodą Joli odgapiłam te tulipanki i zrobiłam sobie. Dzięki Jolu! Może nie wyszły takie same ale jakoś sie z nimi uporałam.

 

 

robótki szydełkowe

 

 

 

robótki szydełkowe

 

 

Nie miałam już niestety tulipanów do wazonu ...

 

***

sobota, 30 kwietnia 2011
"Fikuśna" serweteczka


 

 Kolejna malutka, frywolitkowa serweteczka. Robiłam ją na podstawie zdjęcia. Urzekł mnie jej oryginalny kształt. Miałam z jej wykonaniem sporo kłopotu. Ale uparłam się żeby ja zrobić. To jest trzecia próba.

Średnica 12 cm.

 

DSCN5018400ZW1

 

 

DSCN5017400ZW

 

Pierwszą wersję serwetki zrobiłam taką bardzo kolorową. Jest nieudolnie zrobiona, ale na niej widać jak powstała. Składa sie z ośmiu części. Każdy kolor dorabiany jest oddzielnie.

 

 

 

Na takich malutkich serweteczkach ćwiczę swoje umiejętności frywolitkowe.

*

piątek, 29 kwietnia 2011
Frywolitkowa koronka do serwetki

 

Mała serwetka. Środek z płótna. Wykończona koronką frywolitkową.

 Średnica serwetki 18 cm.

 

DSCN5000400ZW 

 

DSCN5000fragm400ZW

  

Serwetki z taka koronką mogą mieć dowolna wielkość. Swoją serwetkę początkowo planowałam zrobić większą, ale nie mogłam się doczekać efektu końcowego i w czasie pracy zmieniłam swój zamiar. Tak powstała malutka serwetka. Może kiedyś zrobię do kompletu drugą , większą z taką samą koronką.

*

piątek, 22 kwietnia 2011
Frywolitkowe ozdoby w kształcie jajka

 

 Zawieszka300ZW

 

 Zrobione z cienkiego kordonka maja wymiary: 8 x 6 cm.

 

Mogą być zawieszkami na gałązkach.

 

zawieszka400ZW

 

Wykonane z grubszego kordonka mają wielkość: 10,5 x 8,5 cm. Mogą byc stosowane jako małe serweteczki do ozdoby wielkanocnego stołu albo jako zawieszki w oknie.

 

zawieszka400ZW.

 

*

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorze
Image and video hosting by TinyPic Image Hosted by ImageShack.us