Robótki ręczne szydełkiem, na drutach, igłą i inne ...- blog założony 19 kwietnia 2008 r.
czwartek, 09 października 2014
Zamek na skalniaku

 Witam!

Witam serdecznie wszystkie życzliwe osoby odwiedzające mój blog. Przez te 5 miesięcy, kiedy nie blogowałam wydarzyło się w moim życiu tak wiele. Nie chcę o tym mówić. Myślałam że już nie powrócę. Miałam nawet zamiar usunąć mój blog. Ale jestem i mam zamiar jeszcze trochę poblogować.

wrzosiec, dziękuję za informacje, ja też zauważyłam jak niektóre blogowiczki podkradają  pomysły innych, ale dla mnie to proceder godny politowania. Nie mam siły i czasu z tym walczyć. To też było jednym z powodów że miałam dość blogowania.

Zauważyłam też że wiele zdjęć na blogu zniknęło, ale to wina hostingu jakiego używałam. Od jakiegoś czasu używam innego hostingu, a te brakujące postaram sie stopniowo uzupełniać. Zacznę od tych które mi różne osoby zgłaszają.


Wiosną tego roku zajęłam sie innymi robótkami.

Ku radości mojej wnusi wreszcie udało mi się zrealizować dawno zaplanowany pomysł budowy zamku na skalniaku:

 

 Inspiracje ogrodowe

 

 

 Rośliny na skalniaku tak się rozrosły, że musiałam go przebudować i powiększyć. Dokupiłam też kilka nowych gatunków.

Tak wygląda w całości, ale to jeszcze nie koniec modernizacji, ponieważ nie chciałam ruszać kwitnących okazów. Planuję później jeszcze dalsze zmiany.


Inspiracje ogrodowe

 

 

A to kilka fragmentów skalniaka:

 

roslinki na skalniaku

 

rosliny na skalniaku

 

Rośliny na skalniaku

 

Rośliny na skalniaku

 

Rosliny na skalniaku

 

Rośliny na skalniaku

 

Rosliny na skalniaku

 

 

Dużo roślinek rozdałam. Rojniki, to naprawdę tak "roją się" że trudno nad nimi zapanować. Tak samo rozchodniki, przy braku kontroli są w stanie wszystko zarosnąć.

 


sobota, 13 lipca 2013
Skalniak pomału rozrasta się ...

 

 

Ku mojej wielkiej radości mój skalniak rozrasta się. Doczekałam się pierwszych kwitnących rojników, których sadzonki posadziłam w ubiegłym roku. Jestem zaskoczona - są piękne!

  

 

 

 

 

A tutaj rojniki wysiane w tym roku z nasion. Jest ich ok 60 szt. W tej chwili mają średnicę ok. 1 cm. Na razie są na rozsadniku. w sierpniu przesadzę je na stałe miejsce:

 

 

 

Rozchodniki wysiane w tym roku na rozsadniku również mają sie dobrze. Widać już ich delikatne "igiełki":

 

 

 

Posiałam jeszcze: żagwin (podobno pieknie kwitnie), smagliczkę,posłonek, szarotkę alpejska i kilka innych, ale są jeszcze bardzo małe.

 

***

niedziela, 16 czerwca 2013
Skalniak

 

W moim ogródku postanowiłam założyć skalniak, ale nie taki zwykły, ale bajkowy! W centrum ma być zamek księżniczki. Najpierw jednak zrobiłam projekt takiego zamku z tektury.

 

 Skalniak

 

 

Wnusi bardzo się podobał, więc przystąpiłam do drugiego etapu. Ustawiłam kamienie jakie miałam wyznaczając pośrodku miejsce na  zamek. Posadziłam też roślinki ale na razie jest ich niewiele. 

 

 skalniak

 

 

W wyznaczonym miejscu wymuruję póżniej zamek. Mam już przygotowane części. Na razie przymierzyłam na skalniaku ten tekturowy zamek, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało.

 

 skalniak

 

 

Mniej więcej tak to będzie wyglądało. Wnusia zaakceptowała. 

 

***


| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorze
Image and video hosting by TinyPic Image Hosted by ImageShack.us