Robótki ręczne szydełkiem, na drutach, igłą i inne ...- blog założony 19 kwietnia 2008 r.
Blog > Komentarze do wpisu
Powrót

Serdecznie witam po długiej przerwie. Miałam kłopoty z oczami. Teraz jest lepiej: lewe oko mam "zreperowane" a prawe czeka w kolejce ... za dwa lata.

Długo tu nie byłam, ale robótki kusiły mnie,  jestem od nich uzależniona!  Cały czas coś tam "dziubałam", ale na dobre zmobilizowała mnie do robótek moja wnusia Ala. Ala ma już 6 lat i chodzi  do szkoły. Pewnego dnia w grudniu, przyszła ze szkoły i oznajmiła, że robią w szkole kiermasz ozdób świątecznych. Powiedziała że wszystkie dzieci coś robią, ale mogą też włączyć się do tego rodzice i babcie. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby szkoły. Nie mogłam jej odmówić. Ku uciesze wnusi zrobiłam mnóstwo aniołków, dzwoneczków, bombek, gwiazdek i innych ozdób. Całe pudło ozdób zaniosła do szkoły.

I tak się rozkręciłam! Zrobiłam później jeszcze kartki świąteczne i wysłałam do krewnych i znajomych. Tym razem były to skromne kartki świąteczne ozdobione motywem choinki frywolitkowej, takie jak poniżej.

 

P1219740ZW500

 

 I tak na moim biurku pojawiły sie znowu kłębuszki różnych kordonków, segregatory ze schematami igły, szydełka itp.Na początek postanowiłam przypomnić sobie i zgłębić technikę frywolitek. Zrobiłam już całą kolekcje serduszek, które wkrótce zamierzam pokazać. Myślę też o kartkach i ozdobach wielkanocnych. 

Cieszę się z mojego powrotu na blog. Muszę jeszcze nadrobić zaległości i odwiedzić inne robótkowe blogi.

 

niedziela, 22 stycznia 2017, wiki45a

Polecane wpisy

 • Kurczaki już maszerują

  Nie ma co ukrywać że myślę już o wielkanocnych robótkach. Serduszka na razie odkładam na bok, zajączki juz powstały i pokazałam je kilka wpisów wcześniej, a ter

 • Literki

  Tak sobie wymyśliłam, że zrobię kiedyś frywolitkowe literki. Nigdzie jednak nie znalazłam takich wzorów, więc kombinowałam sama. Niestety nie bardzo jestem

 • Walentynkowe prezenty

  Bardzo lubię robić serduszka. Takie małe robótki mnie uspokajają, odpoczywam przy tym. Zrobiłam ich dość dużo, ale chyba czas zrobić coś praktycznego z tych ser

 • Miłośnie

  Z okazji zbliżających się Walentynek już dwa razy robiłam kartki - raz zespołowo i raz indywidualnie. Na przykład takie dwie: A na deser będą dziś dwa wiersze:

 • Wystawa Wielkanocna

  Jak wcześniej pisałam od niedawna chodzę na spotkania bardzo twórczych kobiet. Właśnie wczoraj miała miejsce wystawa wielkanocna w Domu Kultury Arka w Bydgoszcz

Komentarze
2017/01/22 10:34:33
Piękne! Właśnie zaczynam się uczyć frywolitki na igle, jakieś może sugestie? Podpowiedzi jak odczytywać wzory? Czy ma znaczenie, w którym miejscu się zaczyna?
-
2017/01/22 11:02:08
Witaj ponownie w środowisku blogowo-robótkowym. Miło Cię znów widzieć. Życzę zdrowia.
-
2017/01/22 18:09:15
wspaniale, że Pani wróciła. Życzę dużo zdrowia i czekam na kolejne wpisy
-
2017/01/22 18:23:31
No nareszcie,bardzo się martwiłam,na choroby nie mamy wpływu.Wnusia juz do szkoły poszła,mój wnuk jest w drugiej klasie.Zdjęć ozdób BN nie zrobiłaś? kartki frywolitkowe super,pozdrawiam i czekam na kolejne robótki.
-
2017/01/23 09:29:39
Kochana Wiki tak bardzo się cieszę że wróciłaś. Życzę Ci duuużo zdrowia.
-
2017/01/26 23:06:08
Witaj Kochana, cieszę się, że wróciłaś :) Twoje dzieła oczywiście przepiękne. Na pewno będę zaglądać :)
Image and video hosting by TinyPic Image Hosted by ImageShack.us